Indy a Wich

22. září 2007 v 22:38 | Alisheek |  Interpreti

Pražská hiphopová skupina Indy & Wich svůj první koncert odehrála v prosinci 1998. Kde jinde, než v klubu 007 na Strahově. O rok později se do projektu aktivně zapojil i druhý rapper La4, známá postava graffiti scény.

Poprvé na sebe rappeři Indy a La4 s djem Wichem výrazně upozornili v roce 2001. S již tehdejší ikonou pražské scény Peneři Strýčka Homeboye natočili první singl Hlasuju proti / Cesta štrýtu, který se později objevil na úspěšné debutové desce PSH - Repertoár.

Wich se také ujal produkce celé desky. I její velký úspěch mu vynesl cenu Akademie populární hudby Zlatý Anděl za mixtape roku 2001 v kategorii Dance a hiphop. Později se ještě podílel na deskách Teritorium 1 a 2 rappera Oriona.

Indy & Wich sami debutovali o rok později albem My3, které vydali na vlastní značce Mad Drum Records. Následovalo velké turné v klubech po celé České republice a letních festivalech. Jako jedni z prvních českých hiphoperů pronikají i na sousední Slovensko.

V roce 2003 vydali singl Ještě Pořád / Originál Pilsner. To už byl rapper La4 na sólové dráze a od té doby s Indy&Wich jezdí jen v roli hosta. Wich v roce 2004 vydal sólovku Time Is Now, za kterou byl nominován na cenu Akademie populární hudbu Anděl. Jak Indy, tak La4 na ní mají svoje pecky. Indy - 1000 MCs, La4 - 1994-2004.

Kapela má za sebou stovky koncertů po celém Česko-Slovensku, několikrát hrála v Polsku, v prosinci 2005 také v Londýně. Indy & Wich patří od vydání úspěšného alba My3 mezi špičku česko-slovenské hiphopové scény. Za ty čtyři roky se hodně změnilo - domácí zvuk mezi tím hodně ovlivnila debutová deska pražských Supercroo a slovenského Kontrafaktu, v létě o sobě dala po dlouhé době vědět temnější podoba domácího rapu na albu Rap´n´Roll Penerů strýčka Homeboye. Na jeden z největších letních festivalů Hiphop kemp jezdí již stabilně 15000 rapu chtivých návštěvníků a hiphopu se daří nejenom v rádiích, ale i v klubech.

Indy & Wich právě vydává rádiovými hity nabité nové album Hádej kdo s 16ti novými peckami, na kterých se jak je u nás zvykem podílela celá řada domácích i zahraničních hostů - Orion a Wladimír 518 z PSH, Ego a Rytmus z Kontrafaktu, rappeři La4, Vec (ex-Trosky), Idea a nová progresivní parta z Bratislavy H16 + Američan Ni a britsko-pražská kapela The Regime.
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama